۱۴ گام برای راه اندازی استارتاپ کارمندی - قسمت دوم

در قسمت اول مقاله به هفت گام اشاره کردیم که افرادی که مصممند بتوانند در حین اشتغال، استارتاپ خود را راه اندازی کنند. در این قسمت می خواهیم هفت گام بعدی را با شما بررسی کنیم :

8- نترسید و خساست به خرج ندهید

به طور طبیعی ممکن است در این برهه به صرفه جویی روی بیاورید اما بیایید در مورد آن کمی متفاوت تر فکر کنیم. شما باید هر گونه پول اضافی ای که سمتتان میاید را صرف سرمایه گذاری روی راه اندازی استارتاپ خود کنید.

بدیهی است که نباید دیوانه وار و بی حساب و کتاب خرج کنید. اما سرمایه گذاری های کوچک برای رشد سریع تر کسب و کارتان و ایجاد درآمد بیشتر و هر چیزی که به شما کمک کند تا ایده خود را به سرعت به بازار برسانید و مشتریان خود را افزایش دهید جز سرمایه گذاری های خوب محسوب می شود.

9- شروع به تولید درآمد کنید

اگر کار خود را به درستی انجام داده باشید و با مشتریان زیادی صحبت کرده باشید، آنهایی را که مایل به پرداخت هزینه برای MVP شما هستند را پیدا خواهید کرد.

به مرور این اعتقاد را پیدا می کنید که تقریبا هیچ چیزی با ارزش تر از این نخواهد شد که نه تنها استارتاپ خود را راه اندازی کرده اید بلکه حالا مشتریانی دارید که حاضرند بابت محصولتان پول بپردازند و شما را حمایت کنند و کمک کنند که از کار روزانه تمام وقت خود بیرون بیایید.

10-تا می توانید شبکه سازی کنید

در داخل و خارج شرکت شبکه سازی کنید سعی کنید با افرادی که ممکن است کارکنان بالقوه، مشتریان بالقوه، پیمانکاران بالقوه، مشاوران بالقوه و منتورها و سرمایه گذاران بالقوه باشند، ملاقات کنید. این ارتباطات به طور بالقوه ارزشمند هستند.

11- فعلا سرمایه گذار لازم ندارید

این که می گوییم فعلا سرمایه گذار لازم ندارید به معنای این نیست که هرگز آنها را لازم ندارید بلکه در این مرحله بهتر است به جای جذب سرمایه، خود کسب و کار را به سمت جلو حرکت دهید.

بنیانگذاران زیادی با ایده های خوب هستند که اول کار سرمایه گذارانی می خواستند تا بتوانند از کار فعلی خود خارج شوند و کار خود را دنبال کنند اما اگر به تفکر سرمایه گذاران نگاه کنیم متوجه می شویم که اگر در ابتدا حرکتی در کسب و کار خود نداشته باشید و ایده های خود را بر روی مشتریان واقعی و پای کار تست نکنید و نمونه اولیه تولید نکنید یا فرضیه های بازاریابی خود را آزمایش نکنید، به سادگی معلوم می شود که شما کار را جدی نگرفته اید سرمایه گذاران تقریبا همیشه می خواهند ببینند که آیا تمام وقت خود را صرف کسب و کار می کنید یا نه، به طوری که آنها دوست دارند فکر کنند شما شانس خود را برای به دست آوردن بازده سرمایه گذاری آنها به حداکثر رسانیده اید.

12- روی شب ها و تعطیلات آخر هفته ی خود برنامه ریزی کنید

اگر شروع به راه اندازی استارتاپ خود کرده اید دیگر وقت آن است که روی شبها و تعطیلات آخر هفته هم حساب کنید. لازم نیست همه چیز را رها کنید اما برای اینکه بتوانید اهداف خود را برآورده سازید لازم است وقت خود را مدیریت کنید وقت شما ارزشمند ترین منبع در حال حاضر می باشد، پس از آن عاقلانه استفاده کنید. گام های کوچک بردارید تا بتوانید دوباره و به طور مستمر ادامه کنید.

13- حتی هنگامی که شما هیچ کارمندی ندارید باز هم مانند یک شرکت بزرگ عمل کنید

آسان است فکر کنید که یک کسب و کار یک یا دو سه نفره هستید. اما دنیای خارج که این را نمی داند که واقعا چقدر بزرگ هستید، فقط باید محصول / خدمات مورد علاقه مشتریان خود با کیفیت بالا را داشته باشید.

مهم است که یک تصویر حرفه ای درباره شرکت خود از نظر وب سایت، خدمات مشتریان ، وظایف خود ، تنظیم وقت ملاقات و پشتیبانی ایجاد کنید. می توانید این سرویس های بیرونی را برای مدیریت عملیات بسیار گسترده ی خود و بدون نیاز به انجام همه کارها توسط خودتان استفاده کنید.

14-جهش به سمت جلو برای استارتاپ خود و ترک کار فعلی

وقتی تمام کارهای مربوط به عرضه محصول/خدمت خود را به خوبی انجام دادید و به درآمد رسیدید حالا وقت آن رسیده که کار روزانه خود را ترک کنید. زمان مناسب احتمالا زمانی است که ثابت کرده اید که می توانید یک محصول یا خدماتی را که مشتریان می خواهند ارائه دهید اما فراموش نکنید که این زمانی نیست که احساس راحتی کنید بلکه واقعا و واقعا سخت است که آن را انجام دهید.

دستیابی به رویاها نیاز به کار دارد، این کار زمان، انرژی، فداکاری و شجاعت می طلبد.

چشمانتان را ببندید و در رویای خود در مورد لحظه "من کارم را ترک می کنم" و رفتن به سمت دفتر جدید کسب و کار خود و شروع کار با نام استارتاپ خود، فکر کنید.

اکنون چشمان خود را باز کنید و برنامه ریزی برای آینده خود به عنوان یک کارآفرین را آغاز کنید.

قسمت اول -۱۴ گام برای راه اندازی استارتاپ کارمندی


نویسنده:
Mahdis Motekhaveri

مهدیس متخاوری

افراد متخصص، تیم‌های استارتاپی و سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق این فرم برای خدمات شرکت دوناب ثبت‌نام کنند

ثبت‌نام
اشتراک گذاری: